Інна Совсун: ті хто подає заяви на вступ зараз – в кращій ситуації

Станом на  8 ранку 20 липня подано 1 млн 350тис заяв на вступ до вищих навчальних закладів. При цьому документи вже встигли подати 435,6тис абітурієнтів. Про це під час прес-конференції на тему «Вступна кампанія 2016: екватор» розказала Перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун.

“Наразі для вступу на бакалаврат вже встигли подати свої заяви 171 тис 179 абітурієнтів: 762тис  заяв подано в електронному вигляді та 108 тис  —  в паперовому. Таким чином, якщо порівнювати з кількістю осіб, що подолали поріг “склав/не склав” за ЗНО з української мови, що обов’язкове для вступу на бакалаврат за усіма спеціальностями, можна говорити, що документи на вступ лишилось подати тільки третині від орієнтовної кількості вступників цього року”, — зазначила Інна Совсун.

Вона наголосила, що ЗНО з української мови – лише орієнтовний показник, адже є пільгові категорії вступників, які не здають ЗНО, а також інші нюанси, проте це дає приблизне розуміння ситуації зі вступом на бакалаврат, що склалася цього року. 

Окрім цього вона назвала ТОП-10 вишів, що станом на 20 липня є лідерами за кількістю поданих заяв від абітурієнтів. 

Пальму першості, традиційно, тримають: КНУ ім. Шевченка – подано 44,5тис заяв, на другому місці ЛНУ ім. Франка  — 41,3тис заяв, на третьому – НУ «Львівська політехніка» з результатом у 39,7тис  заяв.

Решту місць у “рейтингу” займають НТУУ «Київський політехнічний інститут» — 27тис заяв, КНТЕУ – 23,5тис заяв, НАУ – 23,4тис заяв, ДНУ ім. Олеся Гончара – 22, 4 тис заяв, ЧНУ ім. Юрія Федьковича – 21,2тис заяв, ХНУ ім. В.Н. Каразіна – 20,2тис заяв, ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» – 19,8тис заяв на вступ від абітурієнтів.

Зараз вже подано достатню кількість заяв на вступ, щоб можна було більш-менш адекватно оцінити конкурсну ситуацію. Саме тому вступники, які подають свої заяви зараз, знаходяться в кращому становищі ніж ті, що зробили це в перші дні.

На сайті ВступІнфо (www.vstup.info) кожен абітурієнт може оцінити, скільки людей та з якими балами подають документи до обраних ними вишів, порівняти свої бали з їхніми. Це стратегічно важлива інформація, вона допоможе краще розставити пріоритетність заяв та об’єктивніше оцінити свої шанси отримати бюджетне місце.

Нагадуємо, що термін подачі заяв на вступ до вищих навчальних закладів триватиме до 18 години 27 липня, тому у абітурієнтів є час зважити на всі альтернативи та обдумано подати свої документи. Однак, ще раз звертаємо увагу абітурієнтів на те, що краще подавати заяви бодай за день до кінцевого терміну.

Довідково: в МОН діє консультативна телефонна лінія.

Якщо абітурієнт зіткнувся з труднощами при подачі електронних заяв на вступ або іншими проблемами, пов`язаними із вступом, він можете звернутися за допомогою за тел.: (044)-481-32-15, 068-951-25-13. 

Для дзвінків з території Криму та тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей: 050-550-54-11; 0 800 504 425. 

Консультативні телефонні лінії працюють протягом вступної кампанії в робочі дні з 9:00 до 18:00. 

Також конкретні питання щодо вступу можна надсилати на електронну скриньку МОН vstup_2016@mon.gov.ua.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.