В КИЄВІ СТВОРЕНО НОВИЙ ТЕАТР

У Києві в Міжнародний день театру (27.03.2017) Українська дирекція з питань гастрольно-концертної діяльності та фестивалів при підтримці ГО “Спадщина предків” створила Київський Музично-Драматичний Театр Української Балади.

Значення народних співців (поетів і музик) було надзвичайно велике для розвитку людства, особливо в дописьмову епоху. Адже саме вони зберігали і передавали наступним поколінням найважливіші знання про минуле і світогляд їхніх предків, у найдоступнішій формі, яка легко запам’ятовується — пісень-оповідань. Недаремно вони існували у всіх народів — скальди у вікінгів Скандинавії, поети-кіфареди у давній Греції, трубадури у середньовічній Європі, поети-співці Аравії, співці-акини Великого Степу, руські кобзарі, лірники і гуслярі.

Звернемо увагу, що в стародавні часи народні співці виконували функцію новинарів, незалежних від влади мас-медіа. Постійно подорожуючи саме вони знали останні новини і могли ними поділитися, попередити людей про небезпеку нападу чужинців, феодалів тощо. Так само як і журналісти в нинішніх суспільних умовах, вони розуміли, що є у певному розумінні владою і тому вимагали належного ставлення до себе.
У своїй творчості кобзарі утверджували дух українського народу, основи християнської моралі в суспільстві і побуті.

Новостворений театр планує підтримати новітнє кобзарство (не по формі, а по змісту) та співучу поезію української сучасної балади.

Вважаємо родоначальником української сучасної балади — Віктора Погуляя, автора виконавця, козака, колишньго рухівця, активісту Майдану, який зігрівав та зігріває сердця українців своєю творчістю. Вся його с

У репертуарі сучасного кобзаря понад 70 власних пісень-балад. Всі пісні пронизані патріотизмом до рідної землі, про героїзм простого народу, про життя…

Чекайте нові вистави Київського Музично-Драматичного Театру Української Балади за участю родоначальника української сучасної балади — Віктора Погуляя.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.