Культурний Майнінг — зміни в країні починаються з людей!

Спеціального кореспондента Газети «Факел» Дмитро Кокарева запросили в м. Харків на презентацію Проекту «Культурний Майнінг», який реалізується за підтримки  Проекту «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID, де сьогодні 04 березня 2018 року, зібрались команди представників 12 міст Донецького і Луганського регіонів.

Проект Культурний Майнінг 2018 направлений на пошук, підтримку та вирощування менеджерів культурного напрямку, громадського сектору та проектних менеджерів у сфері урбаністики.

Суть проекту полягає в наданні дієвого інструменту розвитку та зростання обраній групі культурних менеджерів та менеджерів громадського сектору для реалізації власних ідей та проектів для покращення їхніх міст.

 

Проект розрахований на представників громадського сектору, бізнесу та влади, які реалізовують ініціативи з покращення власних міст в напрямку урбаністики, проектів громадського сектору та в культурній сфері.

Географія проекту включає 12 малих міст від 10 000 до 80 000 жителів.
Луганська область: Попасна, Рубіжне, Щастя, Сватове, Кремінна, Старобільск
Донецька область: Авдіївка, Вугледар, Курахове, Волноваха, Дружківка, Торецьк.

Після попередніх співбесід за участю представників фундації соціальних інновацій та зустрічей з представниками громадського сектору, бізнесу та влади, які реалізовують ініціативи з покращення власних міст в напрямку урбаністики, проектів громадського сектору та в культурній сфері було відібрано групи із 6 людей в кожному із 12 міст Луганської та Донецької областей. Всі вони  зібралися у місті Харків, щоб взяти участь у Академії Проекту Культурний Майнінг.

«Культурний Майнінг» складається з декількох етапів.

В рамках першої Академії учасники пройшли курс лекцій з фандрайзингу, основ проектного менеджменту, стратегії та комунікації, дізналися про механіки роботи із креативом та створенням ідей. Активісти отримали інформацію про різноманітні формати проектів в громадському секторі, основи проектного менеджменту, стратегії та комунікації, дізналися про механіки роботи із креативом та створенням ідей.

Спікерами під час Першої Академії стали:
Олександра Сметаненко – креатив та робота з їдеями;
Іван Омелян — фандрайзінг, партнерство, робота із владою;
Марина Говорухіна — робота з медіа, PR;
Володимир Дєнісов — стратегія та планування діяльності;
Євгенія Олійник — проектні команди та ролі в проекті.

За результати першого етапу учасники отримали завдання розробити і подати заявки на власні проекти в своїх містах. Кожна з команд для цього матиме майже 3 тижні часу.

На Другу Академію команди приїхали з фіналізованими заявками. Під час другого навчального модулю, що так само складається  з 5-ти днів,  команди проходять вже на основі своїх проектів разом із запрошеними лекторами та модератором Академії основи дизайну мислення та ощадливого стартапу, гнучких методик та класичного проектного менеджменту. Учасники отримають інформацію щодо ефективної взаємодії між учасниками команди, можливостями шукати ресурси на свої проекти та проводити ефективні комунікаційні кампанії в стислі терміни.

Дехто зі спікерів так само як і учасники вдруге повернулися на Академію з новими лекціями та тренінгами:

Олександра Сметаненко – дизайн мислення;
Іван Омелян – лідерство та командо утворення;
Марина Говорухіна — комунікації проекту;

До проекту також долучилися:
Люся Карпова  — гнучкі методики: скрам;
Ірина Негрєєва – моніторинг та оцінка проектів.

В останній день, після прослуханих лекція та доопрацювання проектів, у кожної із команд буде можливість отримати грант на реалізацію свого проекту. Як результат, кожна із локальних команд реалізує свій власний проект у своєму місті, який буде спрямований на покращення кожного із міст.

Віце-президент
Клубу «Корінних киян «Вічність»,
Спеціальний кореспондент
газети «Факел»
Дмитро Кокарев

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.